Konaklama Sözleşmesi


Konaklama Sözleşme Şartları
Garanti kosul ve sartlari :
Tüm rezervasyonlar için kredi kartı garantisi alınmaktadır.
Iptal kosul ve sartlari:
İptal veya değişikliğin varış tarihinden 2 gün öncesine kadar yapılması durumunda ücret uygulanmaz.İptal veya değişikliğin geç yapılması veya rezervasyonun kullanılmaması durumunda ilk gecenin yüzde 100 kadarı tahsil edilecektir.

Kosul ve Sartlar :
GENEL POLİTİKALAR 

*Otele giriş saati 14.00 ve sonrasıdır. 
*Otelden çıkış saati 12.00 ve öncesidir. 
*Evcil hayvan kabul edilmemektedir. 
*Fiyatlara K.D.V. dahildir.  
*The Diamond Hotels ; Visa, Master, Amex Card kredi kartlarını kabul eder ve varıştan önce kartınızdan ön provizyon çekme hakkını saklı tutar. 
*Ek ücretler toplam oda fiyatına yansımaz ve konaklama sırasında ayrıca ödenmeleri gerekmektedir.
*Çocuk indirimleri 0-6 yaş ücretsiz, 7-12 yaş %50 indirimlidir. Çocuk indirimleri aynı odada iki yetişkin yanında konaklayan 2 çocuk için uygulanmaktadır.
ÜCRETSİZ SERVİSLER
Kapalı Havuzlar, Açık Yüzme Havuzu, Çocuk Havuzu Buhar Odası, Sauna, Fitness Center, Türk Hamamı, Masa Tenisi, Tenis Kortu(Gündüz), Oyun Salonu, Wifi, Plajda(şezlong, havlu Şemsiye), Basketbol, Odalarda Güvenlik Kasası, Açık-Kapalı Otopark, Çocuk Oyun Odası.
ÜCRETLİ SERVİSLER
Oda Servisi(24 saat),Masaj & Terapi, Disco Bar Turu, Telefon, Fax, Fotokopi, Kiralık Bisiklet, Çamaşırhane Hizmetleri, Yöresel Market, Spa Market
Sunulan hizmetler mevsimlere ve dönemlere göre değişiklik gösterebilir.
Mesafeli satış Sözleşmesi
Madde 1- Taraflar 

1.1. Satıcı 
 Adı : ÖZDEN TUR. İNŞ. KUY. VE TİC. A.Ş. 
Adresi : Sorgun Mahallesi Titreyengöl Mevkii Kümeevler No:37 Manavgat-ANTALYA-TÜRKİYE
Telefon: +90 242 777 09 90 
Email :info@thediamondhotels.com 

1.2. Alıcı 

Adı – soyadı/TC.No 
Adresi  
Telefon 
E-mail  
Madde 2- Konu 
İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait  https://thediamondhotels.com  internet sitesinden elektronik ortamda rezervasyonunu yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen odanın satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. 
Alıcı, satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri ,satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı ,ödeme sekli, kiralama koşulları ve masrafları vs. kiralamaya konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı , şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık , anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini , bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında rezervasyon yaptığını iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. 
https://thediamondhotels.com  sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen rezervasyon üzerine düzenlenen fatura is bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır. 
Madde 3- Sözleşme Konusu Oda/Ödeme/Rezervasyon Bilgileri 
Elektronik ortamda yapılan oda ve ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, konumu, kiralama bedeli, ödeme şekli, konaklayacak kişi, konaklama adresi, fatura bilgileri, oda ücreti aşağıda belirtildiği gibidir. Fatura edilecek kişi ile sözleşmeyi yapan kişi aynı olmak zorundadır. Aşağıda yer alan bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bu bilgilerin doğru olmadığı veya noksan olduğu durumlardan doğacak zararları tamamıyla karşılamayı alıcı kabul eder ve ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluluğu alıcı kabul eder. 
SATICI gerekli gördüğü durumlarda, ALICI’nın vermiş olduğu bilgiler gerçekle örtüşmediğinde, rezervasyonu durdurma hakkını saklı tutar. SATICI siparişte sorun tespit ettiği durumlarda ALICI’nın vermiş olduğu telefon, e-posta ve posta adreslerinden ALICI’ya ulaşamadığı takdirde rezervasyonun yürürlüğe koyulmasını 15 (onbeş) gün süreyle dondurur. ALICI’nın bu süre zarfında SATICI ile konuyla ilgili olarak iletişime geçmesi beklenir. Bu süre içerisinde ALICI’dan herhangi bir cevap alınamazsa SATICI, her iki tarafın da zarar görmemesi için siparişi iptal eder. 
Rezervasyon Yapılan Oda /Odalar  
Adı , kodu : ; … adet 
Toplam Satış Bedeli : …. -TL 
Ödeme Şekli : Kredi Kartı/Banka Havalesi (EFT) 
Teslim Edilecek Kişi : 
Telefon numarası : 
Teslim Edilecek Adres : 
Fatura Edilecek Kişi/Kurum : 
Fatura Adresi : 
Vergi Dairesi : 
Vergi Sicil Numarası : 
Kargo Ücreti : … -TL 
Madde 4- Sözleşme Tarihi ve Mücbir Nedenler 

Sözleşme tarihi, alıcı tarafından siparişin verildiği tarih olan ../../…. tarihidir.  
Sözleşmenin imzalandığı tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir.  
Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep durumu giriş tarihine kadar devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğmuş olacaktır. 
Madde 5- Satıcının Hak ve Yükümlülükleri 
5.1. Satıcı, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder. 
5.2. 18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler https://thediamondhotels.com ’den rezervasyon yapamaz. Satıcı, alıcının sözleşmede belirttiği yaşının doğru olduğunu esas alacaktır. Ancak alıcının yaşını yanlış yazmasından dolayı satıcıya hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemeyecektir. 
5.2. Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından  https://thediamondhotels.com   sorumlu değildir. Buna istinaden satıcı, internet sitesindeki sistemden, dizaynından veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak alıcı satıcıdan hak iddiasında bulunamaz.  
5.3.  https://thediamondhotels.com ’den kredi kartı (Visa, MasterCard , vs. ) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Rezervasyon tarihinden itibaren bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez. 
Madde 6- Alıcının Hak ve Yükümlülükleri 

6.1. Alıcı, sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder. 
6.2. Alıcı, rezervasyon yapmakla birlikte iş sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayıldığını ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını kabul ve taahhüt eder. 
6.3. Alıcı,  https://thediamondhotels.com   internet sitesinden satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri , satışa konu odanın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı , ödeme sekli, rezervasyon koşulları ve masrafları vs. kiralamaya konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı , şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık , anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde bilgi sahibi olduğunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder.  
6.4. Bir önceki maddeye bağlı olarak Alıcı, rezervasyon ve ödeme koşullarının, ürün kullanım talimatlarının , olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu https://thediamondhotels.com   rezervasyon/ödeme/konaklama prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 
6.5. Alıcı, rezervasyon yaptığı odayı iade etmek istemesi durumunda ne surette olursa olsun ödemenin 2 hafta önceden yapmadığı durumda %25, 24 saat öncesine kadar %50 ve aynı gün içerisinde ise tamamının kesintiye uğrayacağını kabul ve taahhüt eder. 
Madde 7- Rezervasyon/Ödeme Prosedürü 

Rezervasyon:  
Rezervasyonu yapılan odaların KDV dâhil TL tutarı (Taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) alıcı tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının posu üzerinden ya da banka havalesi üzerinden işleme alınır. Bu nedenle rezervasyonlar, ödeme hesaba geçtikten sonra müşteriye rezervasyon onay maili gönderilir. Rezervasyon onay maili gönderilmeden rezervasyon yapılmaz. 
Süreçteki herhangi bir aksama durumu ya da kredi kartı ile ilgili ortaya çıkabilecek problemler alıcıya sözleşmede belirttiği telefon/faks/e-mail yollarından biri veya bir kaçı kullanılmak sureti ile bildirilir. Gerekirse alıcıdan bankası ile görüşmesi istenebilir. Rezervasyonların işleme alınma zamanı, rezervasyonların yapıldığı an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’ nin) satıcı hesaplarına ulaştığının belirlendiği andır. 
İstisnai olarak haklı bir nedenle sözleşme konusu odanın tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması ve/veya oda problemi ile karşılaşılması durumunda alıcı hemen açık ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirilip onay vermesi durumunda alıcıya eşit kalitede ve fiyatta başka bir oda rezervasyonu yapılabilir ya da alıcının arzusu ve seçimi doğrultusunda ; başka bir rezervasyonu yaptırılabilir, odanın satışa açık olması ya da teslime engel diğer engelin ortadan kalkması beklenebilir ve/veya sipariş iptal edilebilir. 
Sözleşme konusu odanın teslim yükümlülüğünün yerine getirilmesinin imkânsızlaştığı hâllerde alıcı bu durumdan haberdar edilerek ödemiş olduğu toplam bedel ve varsa onu borç altına sokan her türlü belge en geç on gün içinde kendisine iade edilerek sözleşme iptal edilir. Böyle bir durumda alıcının satıcıdan ilave herhangi bir maddi ve manevi zarar talebi olmayacaktır.  
Ödeme:  
https://thediamondhotels.com  ‘de, internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen alıcılara nakit havale ile rezervasyon imkanları sunulmuştur. Havale ile ödemede alıcı kendisine en uygun bankayı seçip havalesini yapabilir. Eğer EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır. Havale ve/veya EFT yaparken “Gönderen Bilgileri”nin Fatura Bilgileri ile aynı olması ve sipariş numarasının yazılması gereklidir.  
Ürünün tesliminden sonra Alıcı’ya ait kredi kartının Alıcı’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini Satıcı’ya ödememesi halinde, Alıcı’nın yapmış olduğu rezervasyonun ödemesini 10 gün içinde Satıcı’ya göndermesi zorunludur. Aksi taktirde Satıcı rezervasyonu iptal etme hakkına sahiptir. 
Alıcı kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih etmiş ise ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki “Kredi Kartı Sözleşmesi” kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. 
Madde 8- Konaklama Prosedürü 
Konaklama: 
Sipariş onayı mailinin gönderilmesiyle birlikte, oda/odalar Alıcının konaklama tarihine hazır edilir. 
Zarar görmüş oda durumunda; Zarar görmüş odalar teslim alınmayarak resepsiyon yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer resepsiyon yetkilisi odanın hasarlı olmadığı görüşünde ise, odanın orada açılarak oda içinde bulunan ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı alıcıda vardır. Oda Alıcı tarafından teslim alındıktan sonra Satıcı’nın görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Oda kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın Alıcı’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda resepsiyon’a bildirilmelidir.  
Madde 9- Ürün İade ve Cayma Hakkına İlişkin Prosedürü 

Ürün İade: 

Alıcı rezervasyonu yaptıktan sonra yedi gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Ancak, rezervasyon tarihinden 2 hafta önce olması kaydıyla. Cayma hakkı süresi alıcıya odanın teslim edildiği günden itibaren biter. 
Alıcının istekleri ve/veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan odalar ve kiralamalar için cayma hakkı söz konusu değildir. 
Rezervasyon iptali için, durum öncelikli olarak resepsiyon’a iletilmelidir. Rezervasyonun iptal bilgisi, alıcı tarafından satıcıya iletilir. Bu görüşmeden sonra ürün iade ile ilgili bilgileri içeren mail satıcıya ulaştırmalıdır. Satıcıya ulaşan iptal rezervasyon iş bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde iptal olarak kabul edilir, geri ödemesi de alıcı kredi kartına/hesabına yapılır. Rezervasyon iptal edilmeden ya da konaklama gerçekleşmiş ise bedel iadesi yapılmaz. Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.  
Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü şu şekilde uygulanacaktır: Alıcı odayı kaç taksit ile rezervasyon yapma talebini iletmiş ise, Banka alıcıya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. Satıcı, bankaya rezervasyon bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların alıcının kredi kartına iadesi durumunda konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. Alıcının rezervasyon iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iptal tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1(bir) iade yansıyacak ve alıcı iptal öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iptal öncesinde ödemiş olduğu taksit sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır. 
Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda satıcı, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği alıcıya nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani satıcı, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, üye işyeri yani satıcı ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda detayları belirtilen prosedür gereğince alıcıya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, alıcının Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır. 
Madde 10- Gizlilik 
Alıcı tarafından iş bu sözleşmede belirtilen bilgiler ile ödeme yapmak amacı ile satıcıya bildirdiği bilgiler satıcı tarafından 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. 
Satıcı bu bilgileri sadece idari/ yasal zorunluluğun mevcudiyeti çerçevesinde açıklayabilecektir. Araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dahilinde satıcı kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir. 
Kredi Kartı bilgileri kesinlikle saklanmaz, Kredi Kartı bilgileri sadece tahsilat işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek provizyon alınması için kullanılır ve provizyon sonrası sistemden silinir. 
Alıcıya ait e-posta adresi, posta adresi ve telefon gibi bilgiler yalnızca satıcı tarafından standart oda teslim ve bilgilendirme prosedürleri için kullanılır. Bazı dönemlerde kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri alıcıya onayı sonrasında gönderilebilir.  

Madde 11- Uyuşmazlık Durumunda Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri 

İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca her yıl Aralık ayında ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Satıcı’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 
Siparişin gerçekleşmesi durumunda Alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. …/…/…

***Konaklama sözleşmesini indirmek için lütfen "tıklayınız".